Pożyczki na ostatnią chwilę

Miałeś rozplanowane wydatki na zakup prezentów dla najbliższych. Niestety, nagle pojawiły się niespodziewane koszty i świąteczny budżet szybko się skończył. Na wzięcie kredytu w banku za późno. Od rodziny nie chcesz pożyczać. Jedynym rozwiązaniem zostaje pożyczka pozabankowa.
W większości przypadków po wsparcie finansowe ubiegamy się w ostatniej chwili, mając nadzieję, że zgodnie z informacją zaczerpniętą z reklam w ciągu jednego kwadransa na naszym koncie pojawią się pożyczone środki. Jednak rzeczywistość może okazać się nieco inna, a sięganie w ostateczności po niesprawdzoną i wysokooprocentowaną ofertę może przynieść nam poważne problemy lub pożyczone pieniądze możesz dostać po świętach.
Pożyczki, po które sięgamy na tak zwana „ostatnią chwilę” to w większości przypadków potocznie nazywane chwilówki. Ze wglądu na dość niską wartość pożyczanej kwoty nie przekraczającą zazwyczaj dwóch tysięcy złotych oraz bardzo krótki termin spłaty wynoszący zaledwie kilka dni bądź tygodni, tego rodzaju zobowiązanie finansowe udzielane jest bez koniecznego zabezpieczenia jak w przypadku kredytów bankowych.
Wprawdzie formalności związane z wzięciem pożyczki online sprowadzają się do niezbędnego minimum. Wypełnienie wniosku na stronie internetowej zajmuje nie więcej niż 5 minut. Przy sobie musimy mieć jedynie dowód osobisty oraz uruchomione na komputerze konto w bankowości internetowej. Będzie ono potrzebne do wykonania przelewu z opłatą weryfikacyjną. Decyzję otrzymamy do godziny, a pieniądze mogą zostać zaksięgowane na naszym rachunku w przeciągu 15 minut.
Jedynie w przypadku posiadania przez pożyczkodawcę rachunku w tym samym banku możliwe jest pojawienie się w przeciągu kilku minut udzielonego wsparcia finansowego na koncie pożyczkobiorcy. W pozostałych przypadkach środki mogą pojawić się dopiero w przeciągu nawet dwudziestu czterech godzin.
Poszukując natychmiastowego wsparcia finansowego trzeba mieć również świadomość, że wniosek o pożyczkę złożony drogą mailową w sobotę czy niedzielę może być dopiero rozpatrzony w pierwszym dniu roboczym, co znacznie wydłuży czas pojawienia się na koncie bankowym oczekiwanych środków.
Chociaż nie możemy zwlekać z wysłaniem aplikacji o pożyczkę, decyzję powinniśmy podejmować rozsądnie. Jedną z zasad mądrego pożyczania jest staranie się o faktycznie potrzebne kwoty. Pożyczając tyle, ile potrzebuje nasz budżet i uwzględniając inne zobowiązania, unikniemy problemów finansowych. Łatwo uregulujemy płatności i nim się obejrzymy, zwrócimy całą kwotę.
Warto korzystać z rankingów, w tym z rankingu pożyczek ratalnych, aby pożyczać u sprawdzonych pożyczkodawców. Pierwsze miejsca takich zestawień zajmują faktycznie godne zaufania firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>